Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

7/2017/G - Oferty spędzania wolnego czasu

 • Dolina Stobrawy - kraina winem i miodem płynąca. - impreza w ramach projektu grantowego.

  Brak opisu obrazka
  W dniu 13.10.2018 r. w Świerczowie została zrealizowana impreza w ramach projektu grantowego pn. "Dolina Stobrawy - kraina winem i miodem płynąca". Organizatorem imprezy było Kółko Rolnicze w Świerczowie. Poniżej kilka zdjęć z przebiegu imprezy.  
  Data publikacji: 16-10-2018 07:43
 • Zapraszamy! Dolina Stobrawy - kraina winem i miodem płynąca. - impreza w ramach projektu grantowego.

  Brak opisu obrazka
  Kółko Rolnicze w Świerczowie dzięki pomocy otrzymanej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. W ramach projektu zostanie zorganizowana impreza promocyjno-integracyjno-dydaktyczna z tematem wiodącym - miód i wino. W ramach promocji pszczelarstwa zostanie zaprezentowany sprzęt pszczelarski, ulik demonstracyjny, zostanie przeprowadzone odsklepianie ramek z miodem oraz degustacja różnych rodzajów miodu (w tym miodu z węzy) i produktów pszczelarskich, w tym ziołomiodów. Zostanie również zaprezentowany tradycyjny sposób przygotowania moszczu (wyciskanie winogronu nogami - stopami) oraz przeprowadzone zostaną warsztaty z wyciskania soku z jabłek i gruszek. Dodatkowo - kiełbaski, kawa, herbata z tradycyjnymi kołaczami śląskimi. Odbędą się również konkursy z nagrodami (m.in krzewy ozdobne, cebulki kwiatowe). Wstęp wolny! Realizacja projektu: Data - 13.10.2018r. (sobota), godzina od 14.00. Miejsce -"Oaza bioróżnorodności sad Świerczów".
  Data publikacji: 10-10-2018 07:51
 • Przedszkolaki, to ciekawe dzieciaki - „Od ziarenka do bochenka". - impreza w ramach projektu grantowego.

  Brak opisu obrazka
  W dniu 06.10.2018 r. w Świerczowie została zrealizowana impreza w ramach projektu grantowego pn. "Przedszkolaki to ciekawe dzieciaki - "Od ziarenka do bochenka"". Organizatorem imprezy było Kółko Rolnicze w Świerczowie. Poniżej kilka zdjęć z przebiegu imprezy.
  Data publikacji: 08-10-2018 10:37
 • Zapraszamy! Przedszkolaki, to ciekawe dzieciaki - „Od ziarenka do bochenka". - impreza w ramach projektu grantowego.

  Brak opisu obrazka
   Projekt pt. „Poszerzenie oferty spędzania wolnego czasu”  realizowany w ramach projektu grantowego jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2. „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Nazwa projektu/operacji: Przedszkolaki, to ciekawe dzieciaki - „Od ziarenka do bochenka".   Kółko Rolnicze w Świerczowie z siedzibą w Świerczowie, ul. Brzeska 43 46-112 Świerczów, realizuje projekt „Poszerzenie oferty spędzania wolnego czasu” dzięki pomocy otrzymanej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. W ramach projektu zostanie zorganizowana impreza integracyjno-dydaktyczna z udziałem przedszkolaków oraz ich opiekunów. W ramach imprezy w oparciu o infrastrukturę "Oazy bioróżnorodności Stobrawy" oraz wspomnienia osób starszych zostaną udzielone odpowiedzi na następujące pytania: Jak kiedyś zbierano zboża?, Do czego służył sierp i kosa?", Co to jest cep i żarna? Jak powstaje mąka?, Jak powstaje chleb?... Przeprowadzone zostaną warsztaty z udziałem uczestników związane z wyrabianiem ciasta na chleb i jego wypiekiem w piecu chlebowym znajdującym się w "Oazie bioróżnorodności Stobrawy". Do wypieków dodane zostaną zioła - pogadanka na temat ziół. Zostaną zorganizowane konkursy z nagrodami,  m.in. konkurs - "Moja chrupiąca bułeczka". W trakcie trwania imprezy degustacja owoców winogron oraz smażenie dżemu z brzoskwiń w żeliwnym garnku na ognisku. Wyciskanie soku z jabłek i winogron  - degustacja soku prosto spod prasy.  Oprócz tego  "serwis kawowy" z tradycyjnymi kołaczami śląskimi oraz pizza, a na zakończenie  ognisko z kiełbaskami, śpiewem i tańcami. Realizacja projektu: Data - 06.10.2018r. (sobota), godzina od 13.00. Miejsce -"Oaza bioróżnorodności sad Świerczów". Cel zadania: poszerzenie oferty spędzania wolnego czasu skierowanych do mieszkańców LGD w tym do osób z grup defaworyzowanych lub wykluczonych. Planowane/przewidywane wyniki operacji/efekty: Liczba ofert spędzania wolnego czasu – 1. Liczba seniorów lub dzieci i młodzieży uczestniczących w różnych formach spędzania wolnego czasu  - 50, liczba osób z grup defaryzowanych uczestniczących w różnych formach spędzania wolnego czasu - 40,   liczba osób uczestniczących w różnych formach spędzania wolnego czasu związanych z aktywnością fizyczną - 20. Wartość dofinansowania: 10 000,00 zł.
  Data publikacji: 02-10-2018 07:42
 • Kolejny projekt grantowy zakończony!

  Brak opisu obrazka
  Miło nam informować Państwa, iż kolejne projekty grantowe zostają zakończone! Zadanie grantowe pn. "Stobrawski Zielony Szlak woskiem malowany" realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubszy w ramach projektu grantowego Oferty spędzania wolnego czasu już za nami, poniżej kilka prac dzieci z zajęć enkaustyki.  
  Data publikacji: 20-09-2018 08:39
Wersja XML