Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi
 • Warsztaty ekologiczne "Z ekologią za Pan brat na terenie województwa opolskiego – segregacja i ograniczanie ilości odpadów z plastiku” - fotorelacja

  Brak opisu obrazka
  W dniu 20.05.2022 r. o godz. 16.00 w Łubniańskim Ośrodku Kultury odbył się warsztat ekologiczny "Z ekologią za Pan brat na terenie województwa opolskiego – segregacja i ograniczanie ilości odpadów z plastiku ”. W warsztacie wzięło udział 15 uczestników. Każdy z nich poszerzył swoją wiedzą z zakresu segregacji odpadów, a także jak ograniczyć powstawanie odpadów z plastiku już na etapie zakupów w sklepie. Uczestnicy mogli skorzystać z drobnego poczęstunku oraz otrzymali liczne upominki. Dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji zadania pracownikom Łubniańskiego Ośrodka Kultury -  Pani Ewelinie Staś oraz Dyrektorowi Panu Tomaszowi Siniew.
  Data publikacji: 23-05-2022 12:34
 • Udział LGD w szkoleniu i spotkaniu z Lokalnymi Grupami Działania - 19-20.05.2022 r.

  Brak opisu obrazka
  W dniu 19.05.2022 r. Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak wzięło udział w organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego szkoleniu z zakresu komunikacji interpersonalnej i zarządzania czasem.  Główne punkty, które omówiono na szkoleniu to: strategia komunikowania się, komunikacja werbalna i niewerbalna, czynniki skuteczności komunikacji interpersonalnej wpływ emocji na sposób komunikowania się bariery w komunikacji konflikty, rozwiązywanie konfliktów skuteczne planowanie działań a zarządzanie czasem podejmowanie trafnych decyzji W dniu 20.05.2022 r. na spotkaniu omówiono bieżącą realizację Lokalnych Strategii Rozwoju w ramach PROW i PO RYBY 2014-2020.  
  Data publikacji: 23-05-2022 09:01
 • 13 Ogólnopolski Dziecięco-Młodzieżowe Festiwal Sztuki Cyrkowej - zapraszamy!!!

  Brak opisu obrazka
  W imieniu organizatorów zapraszamy serdecznie widzów do udziału w XIII Ogólnopolskim Dziecięco-Młodzieżowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej w Dobrzeniu Wielkim, który odbędzie się  18 i 19 czerwca 2022 roku w Zespole Szkół przy ulicy Namysłowskiej 94. Prezentacje w kilku kategoriach m.in.; akrobatyczno-tanecznej, żonglerce i ogólnocyrkowej będzie można podziwiać w sobotę 18 czerwca od godziny 17.00 i w niedzielę 19 czerwca od godziny 14.00. Kilkanaście zespołów z całej Polski zaprezentuje swoje programy. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
  Data publikacji: 20-05-2022 08:59
 • Uwaga Zlot

  Brak opisu obrazka
  Już dzisiaj Stowarzyszenie LGD Stobrawski Zielony Szlak oraz Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych „TALENT” serdecznie zapraszają na Ogólnopolski Zlot Garbusa&Busa "ŁOpolskie Klimaty na Stobrawskim Zielonym Szlaku", który odbędzie się w dniach 1-3 lipca 2022 roku w Luboszycach koło Opola w Gminie Łubniany na terenie Ośrodka rekreacyjno - wypoczynkowego "Żwirek" (http://osrodekzwirek.pl/). Masz garbusa albo busa? Nie czekaj! Już dzisiaj zapisz się na to niezwykłe wydarzenie i spędź z nami wyjątkowy czas. Wypełnij kartę zgłoszeniową dostępną poniżej, a następnie skan wyślij na adres mailowy lgd@stobrawskiszlak.pl wraz z potwierdzeniem wpłaty wpisowego w wysokości 50 zł na konto Stowarzyszenia LGD Stobrawski Zielony Szlak Nr 54 8890 0001 0036 5356 2000 0001 (w tytule przelewu wpisać należy „Zlot Garbusów”) do dnia 06.06.2022 r. Szczegóły w regulaminie :) REGULAMIN ->  KARTA ZGŁOSZENIOWA ->  
  Data publikacji: 18-05-2022 12:59
 • Badania rezonansem magnetycznym na NFZ dostępne także w Brzegu!!

  Brak opisu obrazka
  Szanowni mieszkańcy LGD Stobrawski Zielony Szlak już można korzystać z  badania rezonansem magnetycznym!! Badania refundowane są przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Diagnostyka MR obejmuje bardzo szeroki zakres danych m.in.: - badania neurologiczne (rdzeń kregowy, obrazowanie mózgu) - badania stawów (kolana, bark, nadgarstek, staw skokowy, stopa, staw łokciowy) - badania obszaru jamy brzusznej (wątroba, nerki, miednica mniejsza) - badania naczyniowe z kontrastem i bez Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka  
  Data publikacji: 17-05-2022 12:20
 • Warsztaty ekologiczne "Z ekologią za Pan brat na terenie województwa opolskiego – rola roślinności w ekosystemie” - fotorelacja

  Brak opisu obrazka
  W dniu 16.05.2022 r. o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubszy odbył się warsztat ekologiczny "Z ekologią za Pan brat na terenie województwa opolskiego – rola roślinności w ekosystemie”. W warsztacie wzięło udział 15 uczestników. Każdy z nich poszerzył swoją wiedzą z zakresu roli roślinności w ekosystemie i wykonał własnoręcznie "las w słoiku". Uczestnicy mogli skorzystać z drobnego poczęstunku oraz otrzymali liczne upominki. Na warsztatach obecni byli Pan Antoni Konopka - Wicemarszałek Województwa, Pan Bogusław Gąsiorowski - wójt Gminy Lubsza oraz Pani Jadwiga Kulczycka - Prezes Stowarzyszenia LGD Stobrawski Zielony Szlak.  Dziękujemy pracownikom Gminnego Ośrodek Kultury w Lubszy -  Pani Dominice Drozd oraz Dyrektorowi Panu Sławomirowi Mordka.  
  Data publikacji: 17-05-2022 11:25
 • Warsztat ekologiczny w Łubnianach - ostatnie dni zgłoszeń!!!

  Brak opisu obrazka
  Do 18.05.2022 r. czekamy na zgłoszenia na bezpłatny warsztat ekologiczny  "Z ekologią za Pan brat na terenie województwa opolskiego – segregacja i ograniczanie ilości odpadów z plastiku”.
  Data publikacji: 16-05-2022 12:46
 • Koncert Organowy w Kościele Św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim

  Brak opisu obrazka
  Zapraszamy w imieniu Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim na koncert organowy, który odbędzie się 14 maja o godz. 20.00 w Kościele Św. Rocha w Dobrzeniu Wielkim.
  Data publikacji: 12-05-2022 15:19
 • Z cyklu "Szlakiem, historii, przyrody i kultury" Zabytkowy Park Dworski w Gręboszowie

  Brak opisu obrazka
  Pierwsze wzmianki o parku dworskim w Gręboszowie pochodzą z poł. XVIII w. Powstał wówczas regularny ogród barokowy. Około 1800 r. przeobrażono ogród z barokowego na klasycystyczny, by w końcu XIX w. przekształcono całość założenia w "park krajobrazowy". Bezpośrednio związane z parkiem są ruiny pałacu pochodzącego z 1784 r. oraz budynki eklektycznej rządcówki (obecnie leśniczówka) oraz barokowy dworek o nurcie gotyzującym w starym dziedzińcu gospodarczym. Park jest wpisany do rejestru zabytków. Całość założenia pałacowo-ogrodowego była wzorowana na szkole francuskiej. Znajdowało się tam wiele pawilonów ogrodowych, między innymi przekształcona z altany klasycystyczna "świątynia", herbaciarnia "teahause" zwana również od motywów zdobiących pułap dachu - pawilonem "chińskim". Park jest bogaty w drzewostan pod względem ilościowym, jak i gatunkowym. W drzewostanie krajowym przeważają lipy, dęby i klony. W parku, łącznie z parkiem leśnym i kościelno-cmentarnym znajduje się aż 30 gatunków drzew i krzewów krajowych oraz 31 gatunków obcego pochodzenia. Na uwagę zasługują trzy pomniki przyrody - 2 dęby szypułkowe oraz lipa drobnolistna. Mają one około 400 cm obwodu.  

   

  Data publikacji: 11-05-2022 13:39
Wersja XML