Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
 • TAB - Kolejny element
 • SHIFT + TAB - Poprzedni element
 • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
 • SHIFT + ALT + H - Strona główna
 • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
 • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
 • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Aktualności

 • MPI Namysłów 05.10.2022.png

  Mobilny Punkt Informacyjny w Starostwie Powiatowym w Namysłowie - 05.10.2022 r.

  5 października 2022 r. (w godz. 9:00-12:00) odbędzie się dyżur specjalisty ds. funduszy europejskich w Starostwie Powiatowym w Namysłowie.

  Podczas dyżuru zainteresowane osoby będą mogły uzyskać informacje na temat wsparcia z funduszy europejskich (m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój, podnoszenie kwalifikacji czy realizację projektów przez społeczności lokalne).

  27 Września 2022
 • WhatsApp Image 2022-09-23 at 09.32.07 (5).jpeg

  Wizyta studyjna na terenie LGD Stobrawski Zielony Szlak w dniach 21-22.09.2022 r.

  W dniach 21-22.09.2022 r. przedstawiciele z Lokalnych Grup Działania w województwa lubelskiego, lubuskiego, mazowieckiego oraz śląskiego w ramach operacji pn. “Współpraca łączy regiony – dobre praktyki szansą rozwoju obszarów wiejskich” odwiedziła teren LGD Stobrawski Zielony Szlak. 

  Wyjazd studyjny miał na celu wymianę doświadczeń oraz wiedzy dlatego też podczas wizyty Jadwiga Kulczycka - Prezes Stowarzyszenia LGD Stobrawski Zielony Szlak oraz Natalia Grześkowicz przedstawiły przykłady dobry praktyk z naszego terenu. 

  W dniu 21.09.2022 r. wraz z grupą odwiedziliśmy Klub Sportów Konnych VOLMAR Smarchowice Wielkie, gdzie Prezes Klubu Kaja Sabok opowiedziała o operacji pn. "Budowa nowoczesnego zewnętrznego placu do jazdy konnej", następnie pokaz arborystyczny wykonała firma Pana Tomasza Jagody, którego firma ArborPro - pielęgnacja i wycinka drzew powstała w ramach środków LGD. 

  O operacji pn. "Podjęcie działalności gospodarczej w zakresie utworzenia obiektu służącego poprawie kondycji fizycznej w Dąbrówce Dolnej" oraz "Podjęcie działalności gospodarczej poprzez uruchomienie firmy w zakresie wypożyczalni sprzętu budowlano-ogrodniczego w Dąbrówce Dolnej" usłyszeliśmy w Buffalo Ranch, gdzie również zjedliśmy przepyszny obiad. 

  Następnym przystankiem była miejscowość Grabie gdzie Pan Jakub Mizera opowiedział o swojej działalności utworzonej w ramach środków LGD, która polega na usługach organmistrzowskich. 

  W dniu 22.09.2022 r. grupa osób miała okazję posłuchać o operacji pn. "Rozwój przedsiębiorstwa Mirosław Garack poprzez budowę parku linowego i wędzarni", jak również przejść się po niezwykłych trasach Leśnego Parku Linowego oraz zwiedzić magiczny Zamek Bożejów. 

  Każdemu z naszych Beneficjentów dziękujemy za ciepłe przyjęcie gości oraz interesujące pokazanie operacji powstałych w ramach środków LGD Stobrawski Zielony Szlak.

  Wizyta studyjna odbyła się w ramach operacji pn. "Współpraca łączy regiony – dobre praktyki szansą rozwoju obszarów wiejskich", który realizuje Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej wraz z Powiatem Myszkowskim, Lokalną Grupą Działania "Puszcza Kozienicka" oraz Stowarzyszeniem Kraina Lasów i Jezior - Lokalna Grupa Działania.

  26 Września 2022
 • meeting-gb2b1ceba6_1280.png

  Spotkanie Zespołu Inicjatywnego - podsumowanie V etapu prac na LSR - 30.09.2022 r.

  W piątek 30 września 2022 r. o godz. 16.00 w Biurze Stowarzyszenia LGD Stobrawski Zielony Szlak odbędzie się spotkanie Zespołu Inicjatywnego.

  Wszystkich zainteresowanych mieszkańców obszaru LGD Stobrawski Zielony Szlak zapraszamy do włączenia się w opracowywanie Lokalnej Strategii Rozwoju poprzez platformę teams.

  Aby zgłosić swój udział w pracach Zespołu Inicjatywnego (w formie online) należy skontaktować się telefonicznie z Biurem LGD, a na podany przez Państwa adres mailowy zostanie przesłany link umożliwiający udział w spotkaniu.

  Biuro LGD: 667 698 637, 723 974 261.

  26 Września 2022
 • SWIETO_KARPIA.jpeg

  Zapraszamy na 10. Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego

  W imieniu Organizatorów zapraszamy 1 i 2 października, w pierwszy weekend miesiąca rozpoczynającego tradycyjny sezon odłowów karpia. Miejsce centralne wydarzenia to Zamek Książęcy w Niemodlinie, ale dziać się będzie sporo także poza jego granicami.

  Przez dwa dni zamek będzie tętnił życiem. Gwarem straganów pełnych wyrobów rzemieślniczych i zdrowej, tradycyjnej żywności. Będzie też "Wioska rybacka" czyli miejsce z gospodarstw rybackich z całego regionu. Na scenie wystąpią liczni artyści z gmin należących do RLGD "Opolszczyzna", zaprezentują się też opolskie Nadleśnictwa, a Opolski Okręg PZW zorganizuje dla dzieci zawody w wędkarstwie rzutowym.

  Nie zabraknie pokazów kulinarnych, degustacji oraz warsztatów gastronomicznych z karpiem w roli głównej. Będzie także Wielka Patelnia  przygotowywana przez Szefów Kuchni z Ad Gustum i stowarzyszenia Euro -Toques Polska. Najważniejszą kucharską częścią Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego będzie jednak 5. edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego "Czas na rybę!". Rywalizować w nim będą szefowie kuchni i uczniowie szkół gastronomicznych z całej Polski, a wśród jurorów największe gwiazdy polskiej gastronomii z Kurtem Schellerem w roli głównej.

  W niedzielę o godzinie 12 spod Urzędu Gminy ruszą na Zamek w Niemodlinie "Karpionalia - niemodlińska parada książęcych skarbów" czyli barwny - konkursowy korowód przebierańców z rybacko-karpiowo-niemodlińskimi klimatami organizowany przez Gminę Niemodlin i Ośrodek Kultury w Niemodlinie. Z kolei nad  Stawem Młyńskim w oba dni odbędą się zawody wędkarskie organizowane przez Koło PZW Niemodlin. Start o godzinie 9. Także przylegające do zamku Gospodarstwo Rybackie Lasów Państwowych włącza się aktywnie w świętowanie. Otworzy się dla zwiedzających organizując dni otwarte.

  Upamiętnimy też człowieka bardzo zasłużonego dla środowiska rybackiego. Na zamku otwarta zostanie wystawa zdjęć przyrodniczych Janusza Preuhsa - wieloletniego dyrektora Gospodarstwa Rybackiego w Krogulnej. Będzie to maleńka próbka jego spostrzeżeń na temat niezwykłego bogactwa i piękna przyrody wokół opolskich stawów, w których hodowany jest karp. Wystawa będzie dostępna na zamku przez cały październik.

  10. Wojewódzkie Święto Karpia oPolskiego odbywać się będzie na Zamku Książęcym w Niemodlinie:
  1 października, w sobotę od 12 do 18
  2 października, w niedzielę od 11 do 18

   

  Organizatorzy:

  Rybacka Lokalna Grupa Działania "Opolszczyzna"

  Zamek Niemodlin

  PGL LP Gospodarstwo Rybackie Niemodlin

  Niemodlin - miasto i gmina

  21 Września 2022
 • plakat piknik 07.09.2022 ost..jpeg

  LGD zaprasza na Piknik inauguracyjno-integracyjny otwarcia szlaków!

  Zarząd Stowarzyszenia LGD Stobrawski Zielony Szlak serdecznie zaprasza na Piknik inauguracyjno-integracyjny otwarcia szlaków, który odbędzie się już 9 października 2022 r. o godz. 12:00 w Zamku Bożejów. 

  W programie:

  - uroczyste otwarcie innowacyjnych szlaków w oparciu o mity, legendy, podania i opowiadania

  - inscenizacja, podczas której zostaną zaprezentowane autorskie ballady i piosenki w wykonaniu Anny i Włodzimierza Ranoszków

  - warsztaty ekologiczne

  - konkursy, gry, zabawy, quizy

  - stoisko z żywymi owadami tropikalnymi

  - interaktywna gra rodzinna z nagrodami - gościnnie z utworami promującymi szlaki wystąpi Krzysztof Kudłak

  WSTĘP BEZPŁATNY!

  20 Września 2022
Wersja XML