Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

PROPOZYCJA IV - trzydniowy spływ kajakowy na rzece Budkowiczance

DZIEŃ I - "Rozgrzewka na Budowiczance"

Powitanie uczestników, wybór zakwaterowania: "Stobrawska Grzynda" lub "Chata w lesie", kompleksowe omówienie trzydniowego programu spływu.

DZIEŃ II - "Szlakiem pięciu Młynów"

Sześciogodzinny spływ na odcinku Trzebiszyn-Tuły-Nowe Budkowice-Stare Budkowice-Morcinek-Zagwiździe-Murów, obejmujący pięć postojów na starych, zabytkowych młynach: w Tułach, w młynie "Zimnik", w Nowych Budkowicach, na Grzędzie i w Murowie. Trasa prowadzi również obok zabytkowego kościoła w Starych Budkowicach, Zabytkowej Huty Żelaza z XVIII w. w Zagwiździu i starego grodziska z XV w. na Kopcu w Murowie. Kolacja z tradycyjnymi potrawami i lokalnym "Kołaczem od Weidla" odbywa się w Sali Biesiadnej kompleksu Huty Żelaza.

DZIEŃ III - Spływ "Trasą dla romantyków"

Spływ rozpoczywa się w Murowie w miejscu uprzedniego ukończenia trasy. Całość odcinka 4,5 godzinnej trasy została doceniona przez ekspertów pod względem atrakcyjnośći przyrodniczo histrycznej i tym samym Budkowiczanka została uznana w Polsce jako finalistka tytułu "Rzeka Roku 2013". Trasa prowadzi m.in. przez okoły, gdzie z brzegu rzeki można zaobserwować pasące się rasowe konie z hodowli stadniny "Okoły". Trasa kończy się za mostem w Krzywej Górze skąd uczestnicy są zabierani na obiad do Karczmy Śląskiej na Górce w Starych Budkowicach. Kolejnym punktem programu jest zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem zabytkowego kościoła w Starych Budkowicach, z historią sięgającą XVIII wieku.

Cena: 430 zł/os.

Brak opisu obrazka

www.kajaki.zagwizdzie.pl

Wersja XML